ΚΛΕΙΣΙΜΟ
MENU
weather-icon 19 oC
Αναζήτηση:

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός 1-6: Τι έκανε ο θρύλος! Απίστευτη νίκη στην παράταση και πρόκριση στην «8άδα» του Conference League

Δεν υπάρχει αυτό που έκανε ο Ολυμπιακός! Έχοντας ηττηθεί με 4-1 στο πρώτο παιχνίδι στην έδρα της, η ομάδα του Μεντιλίμπαρ πήγε στη Σερβία και “απάντησε” με το ίδιο σκορ στη Μακάμπι Τελ Αβίβ για να φθάσει σε ένα ανεπανάληπτο 6-1 στην παράταση και να πανηγυρίσει μία ιστορική πρόκριση στους “8” του Conference League

Ο Ολυμπιακός πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο με Ποντένσε, Φορτούνη και Ελ Κααμπί, με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ να μειώνει με πέναλτι του Ζάχαβι στο 57′, αλλά τους Πειραιώτες να στέλνουν το ματς στην παράταση με ένα “μυθικό” δεύτερο γκολ του Ελ Κααμπί με “ψαλιδάκι”.

Στον έξτρα χρόνο, ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε το θρίαμβό του, με τους Γιόβετιτς και Ελ Αραμπί να “γράφουν” το τελικό 6-1 και να στέλνουν την ομάδα τους στα προημιτελικά του Conference League.