MENU
weather-icon 18 oC
Αναζήτηση:

Ολλανδία - Τουρκία 2-1: Έκανε την ανατροπή μέσα σε έξι λεπτά - ΒΙΝΤΕΟ

Ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο για την Ολλανδία, με Ντεφράι (70′) και Χάκπο (76′) να γυρίζουν το ματς μέσα σε μόλις έξι λεπτά.

Τα έφερε τούμπα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Euro η Ολλανδία! Η ομάδα του Κούμαν, ήταν αποκαρδιωτική στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Τουρκία, έμεινε πίσω στο σκορ από γκολ του Ακαϊντίν, έκανε σπουδαία ανατροπή στο δεύτερο μέρος (2-1) και πάει για ντερμπάρα με την Αγγλία στους «4»!

Απίστευτες ευκαιρίες για την ομάδα του Μοντέλα που έπεσε στο «τείχος» του Φερμπρούγκεν, ο οποίος με τρομερές αποκρούσεις από το 85' και μετά κράτησε την ομάδα του μπροστά σκορ και εν τέλει της χάρισε την πρόκριση. Δοκάρι ο Γκιουλέρ με εκτέλεση φάουλ. Nτε Φράι και αυτογκόλ του Μιλντίρ τα γκολ για την Ολλανδία που θέλει 36 χρόνια μετά να στεφθεί ξανά πρωταθλήτρια Ευρώπης.