weather-icon 19 oC
Αναζήτηση:

ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 3-2: Δύσκολη νίκη στην πρεμιέρα

Ζορίστηκε αρκετά ο ΠΑΟΚ με τον Πανσεραϊκό, αλλά τελικά πήρε το τρίποντο.

Ο ΠΑΟΚ χρειάστηκε να δείξει… μέταλλο πρωταθλητή από το πρώτο παιχνίδι της σεζόν 2024-25 στη Super League, αφού πήρε δύσκολα τη νίκη με 3-2 επί του Πανσερραϊκού στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Σε ένα “τρελό” πρώτο ημίχρονο με δύο πέναλτι και δύο δοκάρια, ο ΠΑΟΚ βρέθηκε να χάνει από γκολ του Μπετανκόρ στο 31′, αλλά ισοφάρισε με τον Σβαμπ στο 35′ και ο Οζντόεφ έφερε… τούμπα το ματς πριν το ημίχρονο.

Ο Πανσερραϊκός ισοφάρισε όμως ξανά στο 49′ με τον Σάλαζαρ και οι Θεσσαλονικείς έπρεπε να βρουν ένα δεύτερο πέναλτι με τον Σβαμπ στο 61′ για να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα και τελικά το νικηφόρο αποτέλεσμα στο ματς.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε έτσι με το… δεξί τη σεζόν στην Τούμπα, αλλά και την προσπάθεια “υπεράσπισης” του τίτλου του στη Super League.

Σε λίγο βίντεο με τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα...