MENU
weather-icon 16 oC
Αναζήτηση:

Παναιτωλικός – Βόλος: Απόδραση στις καθυστερήσεις με Πέδρο Κόντε

Ο Βόλος κέρδισε 1-0 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, με τους Θεσσαλούς να σκοράρουν στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πέδρο Κόντε. Με 10 ποδοσφαιριστές αγωνίστηκαν οι γηπεδούχοι στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής στην Super League.

Ο Βόλος έβαλε STOP στο εκπληκτικό σερί του Παναιτωλικού στο φετινό πρωτάθλημα, με το σύνολο του Σάββα Πουρσαϊτίδη να κερδίζει στους Αγρινιώτες με 1-0 εκτός έδρας.

Ο Πέδρο Κόντε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το μοναδικό γκολ του αγώνα, με τον Βόλο να ανεβαίνει στους 10 πόντους στην βαθμολογία της Super League.

Για τον Παναιτωλικό ο οποίος αγωνίστηκε από το 26ο λεπτό με 10 ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Στάγιτς, ήταν η 3η φετινή ήττα στο πρωτάθλημα, με το σύνολο του Γιάννη Πετράκη να παραμένει στην 5η θέση της βαθμολογίας με 14 πόντους.

Παναιτωλικός (Πετράκης): Τσάβες, Σιέλης, Παντελάκης, Στάγιτς, Μαυρίας. Λουίς, Μπελεβώνης (84′ Κουρί), Σίλβα, Μπουζούκης (84′ Νικολάου), Ρόα (76′ Ντίας, 89′ Μπακάκης), Λομόνακο (84′ Μαϊντέβατς)

Βόλος (Πουρσαϊτίδης): Κόβακς, Σούντγκρεν (52′ Άλτμαν), Κορέα, Καλογερόπουλος, Φεράρι (90+13′ Σμέουλερς), Μύγας, Γκλάβτιτς, Μπερναντού (90+13′ Μίλετιτς), Κόμπα (72′ Βιγιαφάνιες), Μεντιέτα, Κόσζτα (72′ Κόντε)