weather-icon 19 oC
Αναζήτηση:

Κατέκτησαν το χρυσό Τσαδήμας - Παπανικολάου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της ΕΟΠΕ

Στο BEACH VOLLEY UNDER 20, που έγινε στη Θεσσαλονίκη…

Ο Γιώργος Τσαδήμας και ο Γιώργος Παπανικολάου κατέκτησαν την κορυφή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα BEACH VOLLEY UNDER 20 που έγινε στη Θεσσαλονίκη με τον τελικό στην Πλατεία Αριστοτέλους.

Η αρχική φάση της διοργάνωσης μέχρι και τα ημιτελικά πραγματοποιήθηκε στο Avant Garde Sports Club στην Καρδία με τον τελικό να λαμβάνει χώρα στην γνωστή πλατεία της Θεσσαλονίκης.

Οι «χρυσοί νικητές» πέτυχαν τρεις νίκες με συνολικά 6-1 σετ και έφτασαν στον τελικό όπου αντιμετώπισαν τους διεθνείς στη σάλα, Γιώργο Αρμάο και Αναστάσιο Γκρίλλα οι οποίοι ξεκίνησαν την πορεία τους από τη διαδικασία των προκριματικών.

Στον τελικό που διεξήχθη στην Πλατεία Αριστοτέλους οι Τσαδήμας Παπανικολάου επικράτησαν με 2-0 (21-10, 21-12) σε 34 λεπτά και κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο.